Shape Shape Shape Shape
Zrzut ekranu z aplikacji

O EasyBudget

EasyBudget to aplikacja internetowa do prowadzenia budżetu osobistego (najczęściej - domowego, ale można również z powodzeniem prowadzić u nas budżet małej firmy - np. jdg). Udostępniamy wszystkie niezbędne funkcjonalności do planowania i spisywania wydatków samemu lub w parę osób. Wierzymy, że nasze podejście będące nieco zmodyfikowaną wersją tzw. budżetowania systemem kopertowym pozwala na bardziej przyszłościowe zarządzanie finansami.

 

Budżet domowy systemem kopertowym

Oryginalnie, budżetowanie systemem kopertowym polegało na fizycznym rozdzieleniu dostępnych pieniędzy (banknotów i bilonu) pomiędzy papierowymi kopertami zatytułowanymi ich przeznaczeniem, np. "na czynsz", "na samochód", "na jedzenie" oraz późniejszym pokrywaniu wydatków wyciąganiem środków na te cele dokładnie z tych kopert.

Obecnie, ponieważ większość transakcji dokonanych jest w postaci cyfrowej, zamiast fizycznych kopert stosuje się raczej rachunki bankowe lub wirtualne "skrytki" (udostępniane czasem także w bankach jako np. "Cele" lub "Kategorie" w popularnych aplikacjach internetowych).  

W naturalny sposób podejście to oznacza, że pieniądze w kopertach pozostają do wykorzystania w następnym miesiącu w przypadku ich niecałkowitego wykorzystania.

 

Filozofia budżetu domowego w EasyBudget

Budżetowanie systemem kopertowym ma zasadnicze ograniczenie - pieniądze można podzielić dopiero, gdy już się je ma, a więc trudne jest planowanie na przyszłość.

W naszym rozwiązaniu wartość kopert (kategorii) przydzielana jest na podstawie zaplanowanego przychodu, dzięki czemu możemy rozdzielić planowanie oraz fizyczne transakcje bankowe. Analogicznie jak w oryginalnym systemie kopertowym, środki przydzielone, a niewykorzystane w danym miesiącu przechodzą automatycznie w przyszłość. 

Traktując wszystkie kategorie jako takie właśnie skrytki (mające czasem odpowiednik w faktycznym rachunku bankowym) możemy bez potrzeby wprowadzania dodatkowych informacji mieć w jednym miejscu informacje na temat wszystkich środków, którymi dysponujemy.

 

Dostęp do aplikacji

Aby uzyskać dostęp do aplikacji należy się zarejestrować podając swój email i hasło. Od razu po rejestracji zaczyna się 35 dniowy okres próbny w trakcie którego dostępne są wszystkie funkcjonalności. Po tym czasie wymagana jest płatna subskrypcja.